Přeskočit na obsah

Ze Sparty si odvážíme tři body

FC Sparta Brno : FC Dosta Bystrc – Kníničky 2:4 (1:1)

Pozápasové hodnocení – trenér Igor Kos:

„Do zápasu jsme chtěli vstoupit sebevědomě a od začátku soupeři ukázat, že jsme si přijeli pro 3 body. Vstup se nám povedl a na šance jsme nemuseli dlouho čekat. Jednu z nich jsme využili už ve 14. minutě, kdy Yannic Guttler uvolnil přihrávkou Patrika Hubra, 0:1.

Hru jsme měli pod kontrolou a byla škoda, že jsme si vedení v prvním poločase nepojistili druhým gólem. Soupeř hrozil rychlými brejky a standardními situacemi, z kterých vytěžil vyrovnávací gól těsně před koncem poločasu, 1:1 .

Gól do šatny byl pro nás krutý, ale před námi bylo ještě 45 minut. Hráče jsme tedy připravili do druhého poločasu s vědomím pokračovat v aktivitě a chtít zapas dovést do vítězného konce. Branky začaly padat až od 70. minuty. Odražený míč v pokutovém území vyřešil Michal Kratochvíl pohotovou střelou, kterou si nakonec do brány srazil domácí obránce, 1:2.

Soupeř ještě stačil vyrovnat z pokutového kopu v 82. minutě, 2:2. Závěr utkání nám vyšel ale parádně. Po standardní situaci jsme byli v šestnáctce důrazní a po hlavičkách Solanského, Bubeníka a nakonec Toma Kratochvíla jsme šli opět do vedení, 3:2.

Na 4:2 pak ještě zvýšil opět Tom Kratochvíl, když do otevřené obrany dostal míč střídající Martin Líkař a přihrávkou do malého vápna našel Toma, který si připsal druhý gól v zápase.

Tentokrát bych vyzdvihl útočnou fázi, kdy jsme si dokázali vytvořit více šanci a produktivita čtyř branek na hřišti soupeře nás těší.

V dalším utkání přivítáme lídra soutěže Bohunice. V pátek 15. 4. od 17:00 budeme chtít na domácí půdě navázat na naše dobré výkony.“

Sestava FC Dosta Bystrc Kníničky: Nahodil – Pelc, Solanský, Bubeník – Kratochvíl M. (Líkař), Kocman, Pokorný, Guttler (Grůza), Sedlák (Pavlík) – Hubr (Hansl), Kratochvíl T.

Střelci branek: 2x Kratochvíl T., Hubr, Košut (vlastní)