5. kolo Krajského přeboru JmKFS | neděle 4.9.2022 | 16:30

Branky: 82. Pokorný M. (p) – 59. Mičko, 67. Hubr, 84. Kocman
Žluté karty: Maňoušek, Souček – Bubeník, Pokorný, Hansl, Kocman, Pelc, Sedlák
Diváci: 118

SK Olympia Ráječko: Záleský – Maňoušek, Pokorný J., Štěpánek, Zouhar, Sedlák, Chyla, Lidmila, Bartoš, Žáček, Souček (střídali: Koňařík, Pokorný M., Kosek, Tenora)

FC Dosta Bystrc Kníničky: Nahodil – Němec, Bubeník, Pokorný, Hansl, Kocman, Pelc, Kratochvíl M., Mičko, Vojtíšek, Sedlák (střídali: Líkař, Hubr, Kratochvíl T., Ločárek)

Komentář k utkání:

„Začátek utkání byl z naší strany velice dobrý, hned ve 3. min. jsme Adamem Sedlákem nastřelili tyč soupeřovy branky. Hned následně jsme měli další šanci, kterou jsme bohužel také nevyužili.

V prvním poločase byla hra vyrovnaná, soupeř se snažil o dlouhé diagonální přihrávky do křídelních prostorů, se kterými jsme měli hlavně na naší pravé straně problémy, jelikož jsme prostor pozdě pokrývali. Po jedné z chyb v rozehrávce měl soupeř největší šanci, kdy domácí hráč nedokázal z bezprostřední blízkosti trefit branku. Celkově jsme ale nesehráli 1. poločas špatně, vytvořili jsme si 3 dobré šance a spoustu standardních situací. Poločas skončil 0:0.

Druhý poločas jsme sehráli daleko lépe po taktické stránce, podařilo se nám eliminovat dlouhé nákopy do křídel a začali soupeře přehrávat ve středu hřiště, z čehož pramenily naše střelecké příležitosti. V 59. min. Jakub Mičko zakončil akci střelou cca z penalty a stav byl 0:1, důležitá branka. V 67. min. zvýšil střídající Patrik Hubr na 0:2. Soupeř se po jednom z nákopů do PÚ dostal za naše stopery do velké příležitosti, kterou Ondra Pelc hasil faulem a soupeř snížil v 82. min. na 1:2 z pokutového kopu. Přečkali jsme tlak domácích a hned v 84. min. vše pojistil kapitán Vojta Kocman střelou z hranice PÚ na 1:3. Za výkon v druhém poločase jsme si určitě 3 body zasloužili, soupeře jsme až na jedno zaváhání nepustili do žádného tlaku, šance ani střel, všichni hráči odvedli 100 % pro úspěch v tomto utkání, které bylo pro nás i domácí velice důležité,“ řekl po zápase trenér Roman Kotol.