Přeskočit na obsah

Z prvního venkovního zápasu vezeme tři body

FC Ivančice : FC Dosta Bystrc – Kníničky 0:4 (0:0)

Pozápasové hodnocení – trenér Igor Kos:

„Do utkání jsme vstoupili v jiném rozestavení než v prvním domácím zápase. Hráče jsme nabádali k větší odvaze jak s míčem, tak i bez míče. Potřebovali jsme dostat do hry větší podporu hráčů bez míče.

Úvod hry byl trochu opatrný a cca ve 20. minutě jsme začali přebírat iniciativu na hřišti. Přišly i první brankové příležitosti a odvaha a chuť našich hráčů rostla. Do konce poločasu jsme soupeře sevřeli na jejich polovině a byla otázka času, kdy se nám podaří finální přihrávka ke vstřelení branky. Ty přišly, ale v koncovce jsme nebyli úspěšní (2x tyčka + 3x 100% šance). Dá se říct, že soupeř první poločas přežil a držel remízu.

Ve druhém poločase jsme pokračovali a obraz hry byl v náš prospěch. Šance přibývaly, ale na ukazateli svítil pořád stav 0:0 . V 65. minutě jsme udělali změnu a vystřídali oba útočníky, kteří odvedli velmi dobrou práci a do unavené obrany došli čerství hráči (Hubr, Grůza). Již chvilku po vystřídáni se nám povedla krásná akce, kdy se, po parádním centru od Adama Sedláka, prosadil právě střídající Josef Grůza, 1:0. A jak to tak někdy bývá, soupeře první gól úplně položil. O chvilku později Yannic Guttler střelou zvýšil na 2:0. Opět Josef Grůza zvyšoval na 3:0, kdy z rohového kopu nakroutil míč přímo do branky. A na 4:0 potvrdil naši dominanci z pokutového kopu Vojta Kocman.

Jsem rád, že jsme zápas takto zvládli. Vzadu jsme udrželi už druhou nulu a protrhli jsme naši neúspěšnou koncovku, se kterou jsme se potýkali.

Tímto výsledkem bych rád pozval všechny fanoušky fotbalu na příští týden na Svratecké Derby. Hraje se v neděli 10:30 na hřišti Svratky Brno.

Sestava FC Dosta Bystrc Kníničky: Nahodil – Pelc, Solanský, Bubeník – Kratochvíl M. (Pavlík), Kocman, Pokorný (Panský), Guttler, Sedlák (Vaško) – Hansl (Grůza), Kratochvíl T. (Hubr)

Střelci branek: 2x Grůza, Guttler, Kocman