Přeskočit na obsah

V derby zvítězilo „A“ mužstvo 4:1

FC Dosta Bystrc – Kníničky : FC Svratka Brno 4:1

Ve 2. kole nám los přidělil našeho nejbližšího soupeře v soutěži – FC Svratku Brno. Na Derby jsme se poctivě v týdnu připravovali a potýkali jsme se s momentální marodkou a absencí hráčů. Napočítali jsme 8 hráčů z kádru, kteří nemohli být přítomni na tento zápas. Již před sezónou jsme řešili, jak velký kádr nachystáme do sezóny. Ukázalo se, že jsme se dali správnou cestou a díky velkému a hlavně kvalitnímu kádru jsme se na Derby dobře nachystali.
V zápase jsme byli od začátku aktivnějším týmem a svoji převahu jsme využili už v 16. minutě, kdy se prosadil po krásném centru Ladislav Hansl, který k nám přišel právě ze Svratky Brno. Naši převahu jsme ale už do konce poločasu nevyužili a skóre se nám nepodařilo navýšit.
Do druhé půle jsme vstoupili vlažně a dali soupeři šanci nás zatlačit. Po chvíli jsme ale využili naši šanci a kapitán Tom Kratochvil zvýšil naše vedení na 2:0. Hráč soupeře po tomto gólu obdržel za kritiku druhou žlutou kartu a oslabil tím svůj tým. Od této doby jsme dominovali ve všech směrech. Po naši standardce se prosadil na 3:0 Solanský hlavou a přidali jsme ještě 4. gól, kdy skóroval znovu Tom Kratochvíl. Soupeř pak zaznamenal čestný úspěch, když využil naši nekoncentrovanost krásnou střelou Outraty. Stav 4:1 byl konečný. Vyzvedl bych kolektivní výkon našeho celého týmu, uvedl trenér Igor Kos. V dalším kole nás čeká v sobotu 21. 8. FC Sparta Brno, kterou v 17:00 hostíme opět doma.

Sestava FC Dosta Bystrc Kníničky: Smrčka – Buriánek, Solanský, Líkař – Pavlík (Guttler), Kratochvíl M., Hubr (Grůza), Sedlák (Došek), Bílý (Mosler) – Kratochvíl T., Hansl (Zaplatil).

Střelci branek: 2x Kratochvíl T., Hansl, Solanský