Přeskočit na obsah

Rozhovor s kapitánem A-týmu Tomem Kratochvílem!

FC Dosta Bystrc - Kníničky Rozhovor s kapitánem A-týmu Tomem Kratochvílem! Muži "A", Novinky, Oznámení, Rozhovor

A – tým : Přinášíme Vám rozhovor s kapitánem “A“ mužů Tomem Kratochvílem po podzimní části sezóny.

Ahoj Tome, Jak bys za sebe zhodnotil podzimní část sezóny?
Příprava začala velmi povedeně, kdy jsme odehráli výborná utkání v čele s vítězstvím na penalty proti Slavii Praha B v rámci skvělého soustředění v Nymburku. Povedl se nám i začátek sezony, kdy jsme bojovali o čelo. Nicméně již v průběhu přípravy se začaly kupit zranění a když skoro celý podzim hrajete bez několika klíčových hráčů v čele s Vojtou Kocmanem, tak to je prostě znát. Často nám chybělo vinnou zranění i 10 hráčů a to se pak trenérům vymýšlí tréninky a taktika na soupeře těžce. Do toho administrativní porážka s Ivančicemi, které jsme ve hře porazili a smolný zápas s Bosonohami, kdy nám vinnou zranění chyběli oba gólmani. Ale to je fotbal. Nebudeme brečet a v plné síle se na jaře vrátíme a budeme chtít vyhrát úplně každý zápas, protože náš tým má velký potenciál, který v plné síle na jaře ukážeme.

Po první části sezóny se nacházíte na 11.místě. Jak s tímhle umístěním jste spokojeni?
Spokojení určitě nejsme, ale máme cíl být na konci sezony v TOP 5 a to věřím splníme, takže se fanoušci mohou těšit na mnoho jarních vítězných zápasů ! S čím jsme naopak spokojeni nad míru, tak je podpora našeho kotle. Máme nejlepší fanoušky v krajském přeboru a za to jim moc s celým týmem děkujeme.

Vstup do soutěže jste měli dobrý, kromě kontumace s Ivančicemi, vysoká výhra v derby proti Svratce, remíza s lídrem soutěže z Bohunic a výhra s Rousínovem. Co k tomuhle bys řekl?
Zápasy se Svratkou, Líšní a Bohunicemi ukázaly, co umíme a na jaře na to navážeme.

Všichni vědí, že Vás po celý podzim trápilo několik zranění. Jak s tímhle myslíš, že jste si dokázali poradit??
Dělali jsme co jsme mohli. Do několika posledních zápasů nastupovali i nemocní a zranění hráči a kopačky už si pomalu nazouvali i naši trenéři (smích).

Také jste za podzimní část dokázali potrápit a obrat o body týmy z vrchní části tabulky, ale potom jste nedokázali porazit týmy, které se pohybují okolo Vás. Jak bys zhodnotil toto? Proti lepším soupeřům se nám hraje lépe. Mimo to, že se jedná obvykle o derby, tak soupeři jako Bohunice, nebo Líšeň chtěli většinou hrát útočný fotbal a nám se díky tomu a naší spolehlivé obraně otevíraly možnosti pro brejkové situace. Na začátku sezony se nám navíc dařilo také v některých úsecích diktovat tempo hry. Naopak proti papírově slabším soupeřům, kdy jsme měli být dominantní, tak jsme nebyli schopni dostat balon na útočníky a vytvořit si šanci. Stačil na nás důrazný fotbal a byli jsme bezradní.

V téhle sezóně jsi vstřelil šest branek. Jak bys sám sebe popsal jako hráče??
 Určitě bych byl raději, kdyby to bylo víc, protože by to znamenalo i víc bodů pro tým, ale na jaře to napravím (úsměv). Jsem takový soubojový buldok, co má rád balony za obranu a pasy do vápna. Nevzdávám se a pro tým bych se rozdal.

Tome, díky za rozhovor a ať se na jaře daří a splní se Vám všechny cíle!