Přeskočit na obsah

DOSTA SD – Svratka Brno B 2 : 0

Derby dvou brněnských sousedů slibovalo zajímavou podívanou a nezklamalo. Překvapivě to však byl pouze domácí tým, který naplnil očekávání dobrého zápasu a suveréně kraloval na trávníku. Standardním letošním problémem je koncovka a bohužel i v tomto zápase se potvrdilo, že střílení branek je zkrátka zakletou disciplínou. Během první půle měl hostující gólman 10(!) zákroků, leč ani jedna neskončila v síti – poločas 0:0. Do druhé půlky vstoupili domácí stejným způsobem a tentokrát se již poštěstilo. Nejdříve dorazil po skrumáži míč do branky Panský a poté odražený roh z velkého vápna napálil do sítě Došek. Domácí se poté stáhli do obranného bloku a čekali na soupeře, co vymyslí, ale hosté se do vynikající obrany domácích nemohli dostat a veškeré ataky byly odráženy. V posledních minutách ještě skóre navýšil Zaplatil, ale branka nebyla uznána kvůli ofsajdu. A tak derby skončilo zcela zaslouženou výhrou domácích – 2:0.