Přeskočit na obsah

DOSTA SD – Sparta Brno B 4 : 2

Dorostenecké derby mělo všechno, nasazení, atmosféru, bojovnost i krásné branky….Dosta se veze na vítězné vlně a nezastavil ji ani velice dobře technicky vybavený soupeř. Už v druhé minutě utkání uklidnil domácí barvy úvodní brankou kapitán Zaplatil, v sedmé minutě se připojil Biely a čtvrthodinu zápasu zakončil třetí brankou kanonýr Bednařík. Sparta byla viditelně z vývoje utkání zaskočena, ale kousala o to víc dál. V druhé části zvýšil opět kapitán Zaplatil na nádherných 4:0 a vypadalo to, že se derby dohraje v poklidu. Prostřídáním v domácím celku však došlo k polevení v koncentrovanosti a nebezpečný soupeř toho využil naštěstí jen v určité úpravě konečného výsledku. Borci od Svratky tak odrazili další pokus o jejich sundání z pozice lídra soutěže.