Přeskočit na obsah

Do Bystrce přichází Jakub Mičko

FC Dosta Bystrc - Kníničky Do Bystrce přichází Jakub Mičko Novinky, Muži "A", Oznámení, Rozhovor

A – tým : První posilou Bystrckého áčka se stává zkušený útočník Jakub Mičko! Třiatřicetiletý univerzál přichází do Bystrce z Podolí.

Jakub začínal jako malý kluk právě v našem týmu. Poté prošel týmy jako je Zbrojovka Brno, Líšeň, Slovan Rosice, Olympia Ráječko nebo třeba Sparta Brno, kde zanechal velkou stopu. Teď je nachystaný vrátit se do známého prostředí a odvádět co nejlepší výkony v našem dresu.

Připravili jsme si pro vás malý rozhovor s posilou Kubou Mičkem.

Ahoj Kubo, mohl by ses našim fanouškům krátce představit?

Myslím si, že není potřeba se dlouho představovat. Ti, kteří sledují krajské fotbalové soutěže a navštěvují fotbalové utkání mě moc dobře znají. Ostatním asi prozatím jen doporučím koupit si permanentku a s velkým očekáváním se těšit na každý domácí zápas sezóny.

Proč sis vybral působení v Dostě Bystrc?

Je to tak trošku srdeční a rodinná záležitost. Dosta byla můj úplně první mateřský klub ve které jsem vyrůstal od 4 let. Mám tedy ke klubu velmi blízko, a navíc zde trénuje můj otec žákovské kategorie, a to snad už od doby kamenné. Tímto bych jej samozřejmě rád pozdravil. Navíc si myslím, že Mičál ještě nepatří do starého železa, a už teď vím kdo sázku vyhraje.

Co noví spoluhráči, realizační tým a co celkově říkáš na klub Dosta Bystrc?

Od doby co jsem klub opustil se toho strašně moc změnilo, ale ta chuť tu Dosťáckou várku posunout zase o kousek dál, zde pořád je. S klukama v kabině se cítím dobře a líbí se mi, že z nich vyzařuje pozitivní atmosféra. Musím říct, že je tady hodně silná kabina, která drží pohromadě. Každopádně z aktuální soupisky jsem v době příchodu znal hlouběji jen 2 hráče. Máme spoustu mladých hráčů, kteří se od nás „starých“ a zkušených mohou dále rozvíjet. Pevně věřím, že k tomu tak přistoupí a z našich zkušeností budou čerpat. Jinak samozřejmě já také spadám k těm mladším, že!

Máte za sebou soustředění v Nymburku, jaké to bylo?

Asi by to šlo zhodnotit jedním slovem, prostě paráda. Neskutečné sportovní centrum, které na Vás dýchne z každého koutu tu profesionální atmosféru, kterou prožívají vrcholoví sportovci. Nedivím se tedy vedení, jež sáhlo k opakovanému využití těchto služeb.

Co si od nadcházející sezóny v dresu Dosty slibuješ?

Jednoznačně se chceme fotbalem bavit a dělat radost všem našim fanouškům.

Chtěl bys našim fanouškům něco vzkázat?

Budu velmi rád, když si každý z fandů najde volnou chvilku a přijde nás podpořit, a to nejen na domácím zápase, ale také na půdě soupeře. Myslím si, že máme všichni společný cíl, tak jej pojďme také společně zažít.