Přeskočit na obsah

Rozhovor z Bystrckých novin

Touhle dobou Vás obvykle informujeme o tom, jak se naše týmy připravují na jaro, nebo jakých zimních turnajů se účastní. Bohužel však i v lednu bylo stále dovoleno sportovat pouze ve dvou lidech, což pro fotbal není úplně to pravé. Řada trenérů se i tak snaží a naše umělka je téměř trvale vytížená, ale individuální tréninky nenahradí ty společné. Tentokrát Vám tedy v těchto řádcích nabízíme rozhovor s trenérem mladší přípravky a zároveň členem výboru Andym Wiackem, kterého vyzpovídal Miroslav Procházka.

Současná situace sportování moc nepřeje. Jak se na to díváš pohledem rodiče a trenéra mládeže?

Je to pro mě smutný pohled. Děti potřebují pohyb a hlavně kontakt s kamarády. Vidím to u svých dětí, jsou do sportu zapálení a moc jim to chybí. Pevně doufám, že se budeme moct ke sportování co nejdřív vrátit.

Jak to hodnotíš pohledem funkcionáře?

V první řadě bych samozřejmě také uvítal co nejrychlejší návrat ke sportování, ale my dospělí se umíme se situacemi, které život přináší, vyrovnat lépe. Tu vynucenou pauzu se v klubu snažíme využít. Můžeme se věnovat činnostem, jež bychom v sezóně nestíhali. Stejně jako na jaře pracujeme na zlepšení zázemí v areálu klubu. Podařilo se nám zrekonstruovat velkou část našeho sportoviště, šaten a všeho, co k tomu náleží.

Kdo se na té rekonstrukci podílí? Dělají to pro klub firmy, nebo to řešíte jinak?

Některé záležitosti není možné dělat brigádně, tam musíme objednat odbornou firmu, ale drtivou většinu se snažíme udělat sami. Má to velikou výhodu v úspoře financí, které nebylo nikdy lehké sehnat a nyní je to ještě horší. Naší výhodou je veliká sounáležitost s klubem a tak se různých brigád v průběhu celého roku účastní mnoho lidí. Pracovat chodí vedení klubu, hráči, rodiče, fanoušci, pořadatelé, zkrátka všichni, kteří mají klub v srdci.

To je opravdu velká výhoda, ale jak jste na tom s materiálním a finančním zabezpečením?

Jsme na tom celkem dobře, stojí za tím však spousta úsilí. Určitě bychom rádi uvítali jakoukoliv další podporu. Tady bych rád zdůraznil jeden aspekt. Lidé si často myslí, že podpora či sponzorství znamená peníze. Bez těch to samozřejmě nejde, ale hodně firem nebo soukromníků nás podporuje i materiálně. Byli bychom moc rádi, kdyby se našli další ochotní podpořit oddíl. Chybí nám různé nářadí a materiál nutný k práci na našem areálu. Případným zájemcům máme co nabídnout, do naší zapálené party se všichni rádi vracejí.